12 Temmuz 2010 Pazartesi

Defying Gravity

Ablamın düğününün yaklaştığı, havaların gitgide ısındığı, yorgunluğun üzerime çöktüğü, işlerin yoğun olduğu ve tatilime sayılı günlerin kaldığı şu günlerde hala inatla hiçbir şey izleyecek zaman bulamıyorum. Hala Tony ödül törenini izleyemedim mesela. Hala bir sürü müzikal var sırada beni bekleyen. Ama en azından onlara zaman ayırabilene kadar, şunu loop'a aldım ve sürekli dinliyorum:
http://www.youtube.com/watch?v=3g4ekwTd6Ig

"I'm through accepting limits
'Cuz someone says they're so
Some things I cannot change
But till I try, I'll never know!
Too long I've been afraid of
Losing love I guess I've lost
Well, if that's love
It comes at much too high a cost!
I'd sooner buy
Defying gravity
Kiss me goodbye
I'm defying gravity
And you can't pull me down"

 Bu şarkı Wizard of Oz'daki "kötü" karakterin yaşam bulduğu ve geçmişinin anlatıldığı romanın müzikalinden. Lanetli - Batının Kötü Cadısı adıyla Türkçe'ye çevrilen kitap Remzi Kitabevi'nin depolarında varsa bir an önce getirtip okuyacağım. Sabırsızlıkla bekliyorum. Zira birkaç yere sordum ve baskılarının ellerinde olmadığını söylediler. Son olarak, batının "kötü" cadısı ile aynı duygular içersinde olduğumu farkettim. Yeşil değilim belki ama ben de kurallardan bunaldım :)

"Something has changed within me
Something is not the same
I'm through with playing by the rules
Of someone else's game"

Sevgiler,
Oya

2 yorum:

  1. Bu parçayı bir de glee'den dinleyin bence. Rachel ve Kurt muhteşemler. Gerçi bir müzikal sever olarak glee'ye keyifle izlediğinize eminim .

    http://www.youtube.com/watch?v=Ib9yIM4a1no

    YanıtlaSil
  2. tabii ki glee'yi izliyorum :) gerçi son birkaç bölümü boşladım ama içimdeki müzikal damarı fena halde kabartan bir dizi. yine de orijinalini çok seviyorum.

    YanıtlaSil